Už nespřáteluju !!
Reklamy pište pouze ZDE !!

Zápisy z koníků ...

15. května 2011 v 20:29 | Koňařka Aduš |  Já a koníci


Ahoj,rozhodla jsem se Vám napsat stručně zápisky z koníků z minulého a tohohle týdne.

Minulý týden jsem byla bohužel jen v neděli.

Minulá neděle →

Byla jsem na Vanillce,šli jsme na jízdárnu a začali jsme krokovat,pak jsme si obklusali na obě ruce,střídali jsme různě pracovní klus,lehký klus a stehení sed,mezi tím jsme jezdili i různé drezůrní cviky. No povím Vám stal se zázrak,Vanilla mi nikdy nechodila a v neděli vyšlapovala jako hodinky,myslela jsem,že se zblázním radostí. No a nakonec jsme si skočili ze cvalu i z klusu křížek. Pak jsme jen vykrokovali. Nakrmili jsme,vyčistili jsme atd .. a jelo se domů.

Tento týden jsem byla v pátek a dnes(neděle) →

Pátek →

To jsem šla na Dolíka,tak jsem si ho hezky připravila a šlo se na jízdárnu. Tam jsme si obkrokovali na obě ruce,potom jsme naklusali a obklusali jsme si pár koleček v lehkém klusu,po chvíli jsme přešli do pracovního klusu a pracovali jsme na sedu,aby jsme hezky seděli a neposkakovali v sedle. Přitom jsme jezdili malý kruh a velký kruh,pak jsme si přešli do kroku,změnili jsme si směr a jeli jsme osmičku. Opět jsme si naklusaly a zase chvíli lehký klus a hned potom pracovní. Chvilku jsme ještě jezdili drezůrku a poté jsme přešli na "parkůr"(v uvozovkách,protože to byl jen takový křížek asi 30cm).
Samozřejmě Dolar má nějakou divnou extrémní náladu,jedné holčičce se před týdnem krásně roztryskal na jízdárně a mě na tu překážku taky,myslela jsem,že do tý překážky vrazí,ale on jí přeletěl jako pták. No což,takhle jsme to skočili asi 5x a uplně po posledním skoku mi nádherně vyhodil a udělala pěknýho kozlíka. Pak jsme vykrokovali a šlo se odsedlat. Nakrmili jsme koníky a jelo se domů.

Dnešek(neděle) →

Na koně jsme přijeli jen dvě,já a Irenka ;) No a trenérka potřebovala nafotit nějaké fotky na ciklostezce pro nějakého pána. Tak jsme šli s Irčou a s koňmi dělat modely. Já šla na Garden a Irenka na Bonu,hezky jsme je vyčistili,připravili,aby byli krásný. Garden jsme sladili do oranžovobíla a Bonu do růžova,měla na sobě různé odstíny.
Když jsme měli všechno hotové,tak jsme vyrazili na cestu. Nejprve jsme šli jen po té ciklo v kroku a pak jsme najeli na takovou polní cestu,tam jsme si naklusali. No a potom jsme jeli k takovému lesíku,který stál uprostře louky a pole(v podstatě). Tam jsme si měli nacválat,bylo to prostě úžasný :**. Cválali jsme tam asi půl hodiny,poříád tam,zpátky,tam,zpátky ......... Dělali jsme různé pózy,které nám trenérka řekla,abychom dělali. Občas jsme i zaklusali pracovní klus. Pak jsme také jeli každá sama ;) Já jela jako první a když jsem dojela nakonec a chtěla jsem se otočit,tak něco vyběhlo z křoví a Garden se tak lekla,že ucukla a já jsem měla jen jednu nohu ve třmenu a tu druhou jsem měla někde nahoře,naštěstí jsem potom dopadla zpátky do sedla. No potom jsme ještě docválali k cestě,tam jsme už jen klusali a nakonec na ciklo jsme zase přešli do kroku a povídali jsme si. Přijeli jsme,odsedlali jsme,nakrmili jsme,napojili jsme a mohlo se jet domů.

Foto dodám později. Nějaké natahám ze svého foťáku a nějaké použiji od trenérky.

Mimo to ODPOZASTAVUJI !!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 arbek.blog.cz |  Darlos arbek.blog.cz | Darlos | Web | 16. května 2011 v 20:12 | Reagovat

To muselo být fajn :-) Máš se že můžeš být u koní tak často! ;-)

2 Týna Týna | Web | 16. května 2011 v 21:13 | Reagovat

Moc hezký blog! Ráda bych si tě přidala alepsoň do oblíbených, když už nespřáteluješ, platí? Můžu? Dííík ;)

[1]: Njn, se máš, já nemůžu... jen občas :(

3 Týna Týna | Web | 17. května 2011 v 21:09 | Reagovat

Dobře! Děkuji! ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama